Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Вульвовагініт

Вульвовагініт у дітей може мати багато причин. Запалення слизової оболонки піхви і вульви можуть бути як неінфекційного, так і інфекційного характеру. Вульвовагініт у дівчаток зустрічається досить часто, що доводить статистика у лікарів гінекологів. Це пояснюється частими захворюваннями вірусної етіології, які роблять організм дівчинки більш вразливим до різних патогенних організмам. У групу ризику також входять діти, схильні до алергічних реакцій, навіть самим незначним. 

Причини виникнення вагінітів

Як вже говорилося, захворювання вульвовагініт у дівчаток представлено у вигляді запалення стінок піхви і безпосередньо самої вульви. Згідно зі статистикою у віці до 8 років, вульвовагиніти зустрічаються в 60-70%. Існують різні причини виникнення цього захворювання у дівчаток віком до 10 років. Як правило, це пояснюється особливостями анатомічної будови слизового кулі піхви і вульви. Вся справа в тому, що піхва новонародженої покрито кількома шарами зрілого плоского епітелію, який має в собі глікоген, володіючи при цьому кислою реакцією. Вже до 4-му тижні життя відбувається злущування епітелію, що пов'язано з припиненням естрогенного впливу від організму матері. Слизистий куля піхви критично стоншується, у складі якого переважають незрілі епітеліальні клітини. Все це призводить до зникнення піхвової палички, яка якраз і виступає в якості захисту від різних мікробних проникнень.

Що стосується інших причин виникнення вульвовагініту, то це можуть бути різні травми слизової оболонки піхви і вульви. Це порушує нормальну мікрофлору і піддає жінку небезпеки. Також до причин можна віднести порушення режиму особистої гігієни або купання в брудній воді.

Симптоми вульвовагініту у дітей

Вульвовагініт у дітей виражений певними характерними симптомами, на основі яких мама призводить дівчинку до лікаря. Основними симптомами є печіння і сверблячка в області зовнішніх статевих органів. Більше того, ці симптоми значно посилюються при ходьбі і сечовипусканні. Дівчинка також пред'являє скарги на істотний дискомфорт в області геніталій. Можуть з'являтися незначні виділення гнійного характеру. Дуже рідко, але трапляються кров'яні виділення, що супроводжуються неприємним запахом. В основному це означає одне, що хвороба дуже запущена і вимагає негайного втручання лікарів. Найгірше це може говорити про перехід хвороби в хронічну форму, що дуже погано закінчується в дитячому віці.

Для вульвовагінітів, які виникають на грунті різних порушень обміну речовин, характерне незначне почервоніння слизової оболонки вульви, рідкі необільние виділень сірого забарвлення. Всі симптоми з'являються безпосередньо після введення будь-яких речовин в піхву.

Бактеріальний вульвовагініт

До групи бактеріальних вульвовагінітів відносяться ті, який викликаються кишковою паличкою. Найчастіше причиною цьому стає життєдіяльність гостриків. У даному випадку дівчинки скаржаться на свербіж і болі в області зовнішніх статевих органів. Також відзначається гіперемія шкіри статевих губ, вульви і навколо анального отвору. Додатково простежується потовщення анальних складок. Виділення набувають жовтувато-зелене забарвлення. Основне лікування спрямоване на знищення самих гостриків. Додатково проводять туалет зовнішніх статевих органів за допомогою розчину бікарбонату натрію на ніч, а також спринцювання піхви з використанням слабкого розчину риванолу. Надалі дотримуються загальнозміцнюючу терапії.

 Трихомонадний вульвовагініт

Трихомонадний вульвовагініт найчастіше відзначається у новонароджених дітей та у дівчаток старше 12 років (у період, коли в піхву з'являється вже зрілий епітелій з глікогеном, який і створює всі умови для паразитування піхвової трихомонади). З симптомів можна виділити свербіння в області зовнішніх статевих органів, гіперемію слизового кулі вульви, набряк малих статевих губ і дівочої пліви, а також рясні жовті пінисті білі, які мають дуже неприємний запах. Лікування проводять в даному випадку за допомогою метронідазолу, який призначається по 2 таблетки 2 рази на день, дітям до 5 років. Що стосується дівчаток 10-15 років, то в перші 2 дні їм дають по 2 таблетки, і наступні 5 днів по 1 таб. Обов'язково проводять спринцювання піхви для зняття роздратування власними белями.

 

Мікотичний вульвовагініт

Як правило, мікотичний вульвовагініт спостерігається у новонароджених дітей або у дівчаток в період статевого дозрівання. Для даного стану характерне печіння і сверблячка в області зовнішніх статевих органів. Також відзначається гіперемія піхви і вульви. На стінках піхви виявляються білі сирнистий нальоти, які легко знімаються звичайними гінекологічними інструментами. Під нальотами можуть бути ерозії і обов'язкова гіперемія слизової. Що стосується лікування, то потрібно обов'язково проводити спринцювання за допомогою розчину бікарбонату натрію і ретельно обробляти вульву і піхву 3% розчином метиленового синього. Додатково лікар може призначити леворин в таблетках від 7 до 10 днів.

 

Сліпчивий вульвіт (синехії)

Сліпчивий вульвіт (синехії) - це злипання малих статевих губ, яке найчастіше спостерігається у дітей від народження до 5 років. Причини цього діагнозу поки що невідомі. Більшість випадків супроводжується порушенням обміну речовин. З'являється так званий епітеліальний «місток» між правою і лівою статевими губами, які закривають вульву. У рідкісних випадках може бути уповільнене сечовипускання. Лікування проводять з використанням мазі з естрогенами. Змазування проводять 2 рази на добу протягом двох тижнів. Якщо є грубі спайки, які значно ускладнюють акт сечовипускання, то проводять оперативне розсічення малих статевих губ.

Лікування вульвовагініту у дітей

Лікування вульвовагініту у дітей відбувається під обов'язковим контролем дитячого лікаря. У комплекс лікування завжди включають спринцювання слабким розчином бікарбонату натрію, введення масляних розчинів (переважно риб'ячий жир) безпосередньо в піхву. Це забезпечує механічне видалення всіх виділень і полегшує загальний стан дитини, знижуючи свербіж і печіння. Вульвовагініт у дітей лікується в залежності від причини. Якщо це бактеріальна етіологія (наприклад, трихомонадний вульвовагініт) то обов'язково застосовують антибіотики, які безпосередньо прибирають причину захворювання і забезпечують подальший ефективне лікування. Ні в якому разі не можна запускати захворювання в дитячому віці, оскільки все воно може запросто повернутися при вагітності та ускладнити процес пологів. При перших же симптомах необхідно відразу піти на прийом до дитячого гінеколога, який поставить точний діагноз і призначить відповідне лікування.

 

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів