Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Внутрішньоматкова спіраль

 Внутрішньоматкова спіраль Мірена була розроблена кілька років тому, причому метою її створення було поєднання в одному засобі всього найкращого від двох методів контрацепції: внутрішньоматкової і гормональної.

Для цього до складу спіралі додатково ввели гестагенний гормон — левоноргестрел. Після введення ВМС він починає поступово виділятися в порожнину матки, забезпечуючи надійну контрацепцію як за рахунок збільшення ступеня в'язкості слизу, що знаходиться в шийці матки, так і зміни структури ендометрія. Як і будь-яка інша ВМС, внутрішньоматкова спіраль Мірена виглядає як Т-подібний пластиковий еластичний стрижень з двома «вусиками» і кільцем, необхідним для витягання пристрою. Стрижень є контейнером для левоноргестрелу, а спеціальна оболонка забезпечує рівномірний вихід речовини назовні з постійною швидкістю.

Встановлюється Мірена в проміжок між 1-м і 7-м днем менструального циклу після попереднього гінекологічного дослідження і знезараження шийки матки розчином антисептика. Витягувати ВМС необхідно не пізніше, ніж через 5 років.

Як діють внутрішньоматкові контрацептиви?
 
До недавнього часу механізм їх дії не був точно відомий. Зараз вважається, що вони перешкоджають просуванню яйцеклітини в матковій трубі, механічно руйнуючи її. Крім того, вони не дають яйцеклітині прикріпитися до ендометрію. Якщо спіраль містить прогестини, то додатковим чинником захисту стає згущення слизу. І найважливіше — ВМС не впливають на гормональний баланс і на овуляцію, чим і заслужили чимало позитивних відгуків. 
 
Ким можуть і ким не можуть використовуватися ВМС?
Внутрішньоматкові контрацептиви ідеально створені для народжуючих жінок, які не бажають використовувати гормональні препарати; жінкам після пологів, якщо немає ознак запалення; жінкам, які мають одного статевого партнера і не бажаючим вагітніти незабаром. Жоден вид внутрішньоматкових спіралей не підходить ще жодного разу не народжували жінки, вагітним, при наявності якого-небудь ЗПСШ або венеричної хвороби, запального процесу в області статевих органів, вираженої алергії на компоненти спіралі, проблем з її установкою в минулому, при підозрі на пухлинний процес в матці. Лікування препаратами, що змінюють згортають властивості крові в ту чи іншу сторону (гепарин, фраксипарин) — ще одне протипоказання для установки ВМС. Відносними протипоказаннями при використанні цього засобу контрацепції для жінок є патологія серця (вади), деформації матки, порушення менструального циклу, а також інфікування ВІЛ.
Будь яка внутрішньоматкова спіраль, вид якої підбирається для вас лікарем індивідуально, і значно знижує ризик виникнення, в тому числі і трубної, вагітності. Причому, спіраль найбільш ефективна для тих жінок, у яких вже були вагітності в минулому.
 
Яким чином встановлюється ВМС?
 
Установка будь-якого виду внутрішньоматкових спіралей проводиться в умовах медичного закладу досвідченим лікарем-гінекологом. Спочатку шийку матки оголюють за допомогою гінекологічних дзеркал, промивають її антисептиком, а при необхідності — знеболюють (лідокаїном або новокаїном). Потім вимірюється глибина і напрямок каналу шийки матки. Для введення ВМС використовується спеціальний провідник, через який з обережністю і вводиться контрацептив. Після повної його установки провідник витягується, а нитки ВМС обрізаються таким чином, щоб залишилося ще 1,5-2 см (для загарбання при наступному видаленні).
 
Чи можуть бути ускладнення від введення ВМС?
 
Так, у рідких випадках можуть виникнути ускладнення, причому ризик їх знижується пропорційно кваліфікації лікаря. Найпоширенішим ускладненням після введення ВМС залишається інфікування і розвиток локального запалення в матці, шийці матки або маткових трубах. Така ситуація трапляється або при недостатньому дотриманні антисептичних заходів, або, якщо жінка страждає хронічним запальним захворюванням, яке вчасно було не розпізнано. Головні симптоми запалення — різкі болі в ділянці геніталій та внизу живота, підвищення температури, зміна кольору виділень (вони стають темними). 
 
Ефективність спіралі - 98%. Спіраль розрахована на тривалі строки застосування: від 2 до 5 років. Після введення спіралі зазвичай немає необхідності в спеціальному медичному спостереженні. Спіраль не впливає на весь організм. Здатність до зачаття відновлюється протягом 1-2 менструальних циклів. Показані жінкам старше 35 років і для тих, кому протипоказані протизаплідні таблетки,жінкам, які перебувають у шлюбі і провідним регулярне статеве життя. Спіралі доступні за ціною, процедура їх постановки не займає багато часу.

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів