Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Урогенітальні інфекції

Сумарні антитіла до Candida albicans - показник наявності антитіл класу IgM і IgG. Захворювання кандидоз більш відоме під назвою молочниця. Це захворювання широко поширене, і тим не менш багато хто не знає напевно, що це захворювання інфекційне і що викликають його патогенні дріжджоподібні гриби роду Candida. Людський організм найбільш часо вражає вид Candida albicans.

 
Кандіди виявляються в здоровому людському організмі, тому що є частиною нормальної мікрофлори шкіри і слизових оболонок, тому власне кандидозом називається захворювання з характерними для нього клінічними проявами.
 
Інфекція може вражати різні органи: ротову порожнину, шкіру, стравохід, сечовидільну та статеву системи.
 
Серед ускладнень можна виділити можливість переходу гострої інфекції в хронічну, що може спричинити за собою хронічні запальні процеси і в підсумку - безпліддя. Крім того, можливе подальше поширення інфекції на інші органи.
 
Антитіла IgG до Trichomonas vaginalis - показник гуморальної імунної відповіді, що відображає ймовірність поточної, хронічної або колишньої інфекції. Інфікування Trichomonas vaginalis викликає розвиток імунної відповіді з появою в крові специфічних антитіл до антигенів збудника - IgG. Вони не забезпечують повноцінного захисту від збудника, але свідчать про поточну або перенесену в минулому інфекцію. Основними методами лабораторного підтвердження трихомоніазу є мікроскопічне дослідження мазка, мікробіологічний посів і ПЦР-тестування. Але, оскільки чутливість цих тестів варіює залежно від особливостей інфекційного процесу і техніки взяття матеріалу, їх доцільно доповнити серологічним дослідженням, позитивні результати якого свідчать на користь імовірності хронічної інфекції цим найпростішим.
 
Покази до призначення:
-додатково до мікробіологічних і ПЛР досліджень при підозрі на трихомоніаз.
 
Антитіла IgG до Ureaplasma urealyticum - маркер поточної або перенесеної в минулому інфекції Ureaplasma urealyticum. Антитіла класу IgG до U. urealyticum є свідченням імунної відповіді, що виник в ході поточної або тієї, що мала місце в минулому, експозиції до Ureaplasma urealyticum. Це важливий фактор імунітету проти даного мікроорганізму, оскільки особи з гіпогаммаглобулінемією проявляють дуже високу сприйнятливість до інвазивної інфекції Ureaplasma. Антитіла класу IgG до U. urealyticum можна виявити у людей без клінічних проявів інфекції. Але для інвазивних і екстрагенітальних форм інфекції характерне підвищення титрів специфічних антитіл. На користь поточної інфекції може свідчити також виражений зростання титрів специфічних антитіл у парних сироватках, взятих з інтервалом в 2 тижні (3 - 4-кратний).
 
Негативний результат не виключає інфекцію U. urealyticum - пацієнт може бути інфікований, але ще не виробилась достатня для виявлення кількість антитіл. Повторне тестування не раніше ніж через 1 тиждень з вираженим зростанням титрів антитіл говорить на користь поточної інфекції.
 
IgG (на відміну від IgM і IgA) здатні проникати через плаценту з крові матері в кров плоду, тому в крові новонароджених перші місяці після народження можуть циркулювати материнські IgG, присутність яких в одноразово взятій пробі крові саме по собі не свідчить про інфікування.
 
Покази до призначення:
-при підозрі на інфекцію Ureaplasma urealyticum (у динаміці, в парних сироватках, паралельно з визначенням IgG, а також мікробіологічними або ПЛР-тестуванням).
-в комплексі з дослідженнями, спрямованими на виявлення інших патогенів при негонококкових уретритах, запальних захворюваннях матки і придатків, сальпінгітах, безплідді та інших патологічних станах, асоційованих з Ureaplasma urealyticum.
 
Антитіла IgG до Mycoplasma hominis - показник поточної або перенесеної інфекції, викликаної, бактерією Mycoplasma hominis. Інфекція може передаватися статевим шляхом і викликати ураження урогенітального тракту.
 
Основні показання до застосування:
-діагностика мікоплазменної інфекції,
-уретрити,
-запальні захворювання малого таза,
-безпліддя.
 
Антитіла IgA до Chlamidia Trachomatis - секреторні антитіла, що з'являються через 1 - 2 тижні після інфікування і захищають слизові оболонки від більш глибокого проникнення хламідій. Маркер гострої або хронічної інфекції. З'являються через 10 - 15 днів після первинного проникнення в організм Chlamydia trachomatis. Це секреторний імуноглобулін, що забезпечує місцевий антихламідійний імунітет, максимальна концентрація якого спостерігається в слизових оболонках. Зниження титру IgA відбувається через 3 місяці. Їх титр збільшується при загостренні хронічного процесу і при повторному зараженні, зменшується при реконвалесценції. При поверхневих формах (кон'юнктивіт, уретрит і т. д.) виробляються протягом усієї інфекції.
 
Покази до призначення:
-уретрит
-проктит
-коньюнктивіт
-фарингіт
-цервіцит
-пневмонії у дітей або в осіб зі зниженим імунітетом
-бронхіоліт у дітей
-незахищені статеві контакти
-часта зміна статевих партнерів
-цервіцит, що виник під час вагітності
 
Антитіла IgG до Gardnerela vaginalis – маркер поточної, хронічної або колишньої інфекції. Захворювання гарднерельоз, тобто наявність даного мікроорганізму у флорі піхви, має ще одну назву - бактеріальний вагіноз (BV). Це захворювання, що передається статевим шляхом, досить поширене і серед чоловіків, і серед жінок. Дуже часто зустрічаються випадки спільного інфікування, коли крім Gardnerella vaginalis мікрофлора містить інші бактерії, наприклад, хламідії, мікоплазми, трихомонади.
 
Найбільш небезпечними ускладненнями гарднерельозу у жінок є проблеми при вагітності. У інфікованої вагітної жінки можуть спостерігатися викидні і передчасні пологи, тому необхідно вчасно вживати заходів з лікування даного захворювання. Гарднерельоз у чоловіків спостерігається рідше і проходить часто безсимптомно.
Антитіла IgA до Ureaplasma urealyticum - маркер поточної або недавньої інфекції Ureaplasma urealyticum. Антитіла класу IgА до U. urealyticum з'являються рано в ході імунної відповіді при первинному інфікуванні, а також реінфікуванні або загостренні інфекції. Це фактор гуморального імунітету на рівні слизових оболонок, важливий фактор захисту проти даного мікроорганізму. Антитіла класу IgА до U. urealyticum можна виявити у частини людей без клінічних проявів інфекції. Для інвазивних і екстрагенітальних форм інфекції характерні підвищені титри специфічних антитіл всіх класів. На користь поточної інфекції може свідчити також виражений зростання титрів специфічних антитіл за 2-тижневий період. Негативний результат не виключає інфекцію U. urealyticum - антитіла класу IgA не завжди з'являються в крові, рівень IgA антитіл може бути недостатнім для виявлення. Повторне тестування не раніше ніж через 1 тиждень з вираженим зростанням титрів антитіл говорить на користь поточної інфекції.
 
Покази до призначення:
-при підозрі на інфекцію Ureaplasma urealyticum (у динаміці, у парних сироватках паралельно з визначенням IgG, а також мікробіологічними або ПЛР-тестуванням).
-у комплексі з дослідженнями, спрямованими на виявлення інших патогенів при негонококкових уретритах, запальних захворюваннях матки і придатків, сальпінгітах, безплідді та інших патологічних станах, асоційованих з Ureaplasma urealyticum.
 
Антитіла IgA до Mycoplasma hominis - забезпечують гуморальну захист проти цього мікроорганізму на рівні слизових оболонок. Синтезуються вони, як і IgM, вже на перших стадіях гуморальної імунної відповіді при впровадженні в організм патогена, вступаючи до секрети слизових і частково в кров. Концентрація IgA в крові, більшою частиною, корелює з вираженістю патологічного процесу на рівні слизових.
 
Покази до призначення:
-додатково до мікробіологічних і ПЛР досліджень для діагностики патологічних станів, асоційованих з Mycoplasma hominis (як наприклад, негонококові уретрити у чоловіків, урогенітальні запальні захворювання неясної етіології і безпліддя у жінок).
 
 
Сумарні антитіла до Treponema pallidum - показник наявності антитіл класу IgM і IgG, який дозволяє виявити сифіліс на ранній стадії. З усіх застосовуваних методів визначення сифілісу імуноферментний аналіз вважається самим чутливим. Антитіла класу IgM визначаються в крові хворих на сифіліс, починаючи з другого тижня з моменту зараження, антитіла класу IgG - з четвертого тижня.
 
Визначення антитіл IgM застосовують в ході діагностики вродженого сифілісу. За допомогою визначення IgM у вагітної жінки вдається встановити ступінь ризику передачі хвороби від зараженої матері до дитини. Справа в тому, що ризик передачі інфекції найбільш високий у жінок зі свіжою інфекцією. Оскільки з плином часу кількість антитіл класу IgM істотно знижується, то їх визначення в крові вагітної однозначно вказує на високий ризик зараження дитини. Проводять визначення антитіл IgM і в крові новонароджених, чиї матері заражені Treponema pallidum. Оскільки антитіла IgM не здатні проникати через плаценту, про їх наявність в крові дитини вказує на вроджений сифіліс.
 
Покази до призначення:
- донорство;
- вагітність і її планування;
- передопераційна підготовка пацієнтів;
- необхідність підтвердження зараження Treponema pallidum, визначеного в ході інших аналізів;
- також аналіз антитіл IgM + IgG до Treponema pallidum доцільно регулярно проводити всім людям, що мають безладні статеві зв'язки.
 
Антитіла IgM до Chlamidia trachomatis - з'являються першими в ході імунної відповіді організму на проникнення інфекційного агента. Присутність в крові антитіл до Chlamydia trachomatis класу IgM спостерігається в ранньому періоді захворювання або на початку загострення хронічного процесу. Високі титри антитіл IgM в поєднанні з низькими титрами IgG антитіл говорять про ранній стадії процесу.
 
Покази до призначення:
-уретрит;
-коньюнктивіт;
-проктит;
-фарингіт;
-цервіцит, особливо виник під час вагітності;
-пневмонії у дітей або в осіб зі зниженим імунітетом;
-бронхіоліт у дітей;
-незахищені статеві контакти;
-часта зміна статевих партнерів;
-венерична лімфогранульома;
-ускладнена вагітність;
-безпліддя;
-офтальмопатія новонароджених
 
 
Антитіла IgG до Chlamidia trachomatis - маркер перенесеної або поточної інфекції. З'являються через 15 - 20 днів після проникнення в організм Chlamydia trachomatis. Тривало циркулюючі IgG вказують на перенесену хламідійну інфекцію. Це специфічні, високоактивні антитіла, однак стійкого імунітету проти хламідій вони не забезпечують. IgG зберігаються протягом кількох років, іноді навіть довічно. Титр IgG знижується при лікуванні і затиханні процесу, при реактивації титр наростає, іноді чотириразово.
 
Покази до призначення:
-безпліддя
-невиношування вагітності
-уретрит
-цервіцит (у тому числі, що виник під час вагітності)
-сальпінгіт
-ендометрит
-проктит
-простатит
-епідидиміт
-позаматкова вагітність
-мертвонародження
-незахищені статеві контакти
-синдром Рейтера
-часта зміна статевих партнерів
-ректальні стриктури
-коньюнктивіт
-пневмонії у дітей або в осіб зі зниженим імунітетом
-фарингіт
-бронхіоліт у дітей
 

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів