Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Torch - інфекції

Антитіла IgM до віруса краснухи (RUB IgM) - використовують з метою діагностики первинної інфекції вірусом краснухи (Rubella). Вони можуть бути виявлені вже через 1 - 3 дні після появи клінічних симптомів, і в більшості випадків їх концентрація швидко знижується за 6 - 8 тижнів від початку захворювання. Присутність IgM антитіл до вірусу краснухи вказує на недавню інфекцію. Лабораторна діагностика цієї інфекції у вагітних жінок робиться для оцінки ризику інфікування плода. Визначення IgM важливо також для діагностики вродженої краснухи у новонароджених дітей.

 
Покази до призначення:
-лімфаденопатія і/або дрібноплямиста висипка під час вагітності, якщо імунітет до краснухи раніше був відсутній або не досліджувався.
-ознаки внутрішньоутробної інфекції, фето-плацентарна недостатність.
-збільшення потиличних, задньошийної і/або привушних лімфатичних вузлів.
- дрібноплямиста висипка у поєднанні з лімфаденопатією (у дорослих).
 
Антитіла IgM до Toxoplasma gondii (TOXO IgM) - з'являються протягом 2 тижнів після інфікування і можуть зберігатися до року і більше. Їх присутність не являється строгим показником гострої інфекції. Але виявлення у раніше серонегативних(тобто не мали антитіл до Toxoplasma gondii) жінок при вагітності анти-Toxo-IgM антитіл вказує на свіжу інфекцію, яка може призводити до вродженого токсоплазмозу.
 
Покази до призначення:
-скринінгове обстеження до і під час вагітності.
-лімфаденопатія під час вагітності, якщо імунітет до токсоплазми раніше був відсутній або не досліджувався.
-ознаки внутрішньоутробної інфекції, фето-плацентарна недостатність.
-енцефаліт/менінгоенцефаліт при ВІЛ-інфекції, неопластичних захворюваннях, прийомі цитостатичних препаратів, інших імунодефіцитних станах.
-лімфаденопатія неясною природи
-гепатоспленомегалія неясною природи.
-лихоманка неясної природи.
-підозра на вроджений токсоплазмоз.
 
Антитіла IgG до ранніх антигенів віруса Епштейн-Бар (EA IgG) - маркер гострої інфекції вірусом Епштейна-Барр. Ранні антигени (EA) з'являються в ранню фазу життєвого циклу вірусу - при гострій первинній інфекції, а також при реактивації інфекції вірусом Епштейна-Барр. Антитіла класу IgG до ранніх антигенів при гострому інфекційному мононуклеозі з'являються на 1 - 2 тижні інфекції і зникають в середньому через 3 - 4 (до 6) місяці. У більшості випадків присутність антитіл до ранніх антигенів вірусу Епштейна-Барр характерно для гострої інфекції.
 
На тлі відсутності антитіл до антигенів нуклеарних (анти-EBNA IgG), наявність антитіл до ранніх антигенів свідчить про первинну інфекцію. Іноді антитіла до ранніх антигенів у виздоровівших людей можуть зберігатися протягом тривалого періоду. Антитіла до ранніх антигенів виявляються також при хронічній активній інфекції вірусом Епштейна-Барр, яка спостерігається рідко.
 
Покази до призначення:
-в комплексі з іншими серологічними тестами в діагностиці інфекційного мононуклеозу, для оцінки стадії інфекції.
-лабораторне підтвердження паст-інфекціі або латентної інфекції вірусом Епштейна-Барр.
-епідеміологічні дослідження.
 
Антитіла IgG до віруса герпесу 2 типу (HSV2 IgG) - Антитіла класу G до вірусу простого герпесу 2 типу, що свідчать про попередню або поточну інфекцію вірусом простого герпесу 2 типу.
 
Антитіла класу G виробляються в період хронічної інфекції вірусом простого герпесу другого типу.
 
IgG зберігаються протягом усього життя (серопозитивність). Діагностичне значення при первинній інфекції вірусом герпесу має виявлення IgM і / або чотирикратне збільшення титрів специфічних імуноглобулінів G (IgG) у парних сироватках крові, отриманих від пацієнта з інтервалом в 10 - 12 днів. Рецидивуючий герпес зазвичай протікає на тлі високих показників IgG, що свідчать про постійну антигенної стимуляції організму. Поява IgM у таких пацієнтів є ознакою загострення хвороби.
 
Покази до призначення:
-підготовка до вагітності (рекомендовано обом партнерам).
-ознаки внутрішньоутробної інфекції, фето-плацентарна недостатність.
-ВІЛ-інфекція.
-імунодефіцитні стани.
-диференціальна діагностика урогенітальних інфекцій.
 
Антитіла IgG до цитомегаловіруса (СMV IgG) - у відповідь на проникнення в організм цитомегаловірусу (ЦМВ) розвивається імунна перебудова організму. Інкубаційний період коливається від 15 днів до 3 місяців. При даній інфекції має місце нестерильний імунітет (тобто не спостерігається повної елімінації вірусу). Імунітет при цитомегаловірусній інфекції нестійкий, повільний. Можлива реінфекція екзогенним вірусом або реактивація латентної інфекції. Внаслідок тривалого персистування в організмі вірус діє на всі ланки імунної системи хворого. Захисна реакція організму проявляється, насамперед, у вигляді утворення специфічних антитіл класів IgM і IgG до ЦМВ. Антитіла класу IgG до цитомегаловірусу (CMV, ЦМВ) вказують на поточну або ту, що мала місце в минулому, цитомегаловірусну інфекцію.
 
Покази до призначення:
-підготовка до вагітності.
-ознаки внутрішньоутробної інфекції, фето-плацентарна недостатність.
-стан імуносупресії при ВІЛ-інфекції, неопластичних захворюваннях, прийомі цитостатичних препаратів і т. д.
-клінічна картина інфекційного мононуклеозу за відсутності інфекції, викликаної вірусом Епштейна-Барра.
-гепато-спленомегалія неясною природи.
-лихоманка неясної етіології.
-підвищення рівня печінкових трансаміназ, гамма-ГТ, ЛФ у відсутність маркерів вірусних гепатитів.
-атиповий перебіг пневмонії у дітей.
-невиношування вагітності (завмерла вагітність, звичні викидні).
 
Антитіла IgG до віруса краснухи (RUB IgG) - індикатор наявності імунітету до вірусу краснухи.
 
Антитіла класу IgG до вірусу краснухи починають вироблятися через 3 - 4 тижні з моменту інфікування і виявляються після закінчення гострого захворювання довічно, забезпечуючи захист від повторної інфекції. Рівень аnti-Rubella-IgG більше 10 є показником наявності імунітету до даного вірусу. Визначення титрів аnti-Rubella-IgG в динаміці (у парних дослідженнях з інтервалом 2 - 3 тижні) використовують при необхідності для підтвердження недавньої інфекції вірусом краснухи (додатково до визначення аnti-Rubella-IgМ). Достовірне зростання титрів IgG говорить про гостроту процесу. Позитивні результати визначення аnti-Rubella-IgG при тестуванні пуповинної крові або крові новонароджених треба трактувати з обережністю, оскільки специфічні IgG можуть передаватися плоду від матері через плаценту.
 
Покази до призначення:
-підготовка до вагітності (жінки).
-лімфаденопатія і/або дрібноплямиста висипка під час вагітності, якщо імунітет до краснухи раніше був відсутній або не досліджувався.
-збільшення потиличних, задньошийних, та/або привушних лімфатичних вузлів.
- дрібноплямиста висипка у поєднанні з лімфаденопатією (у дорослих).
-вирішення питання про вакцинацію (жінки).
 
Антитіла IgG до Toxoplasma gondii (TOXO IgG) - виробляються на антиген токсоплазми при гострій, підгострій, хронічної та латентної формах токсоплазмозу після закінчення 3 - 4 тижнів з моменту інфікування. Антитіла класу G зазвичай зберігаються довічно. Вони виконують захисну функцію і запобігають в переважній більшості випадків повторне інфікування.
 
Покази до призначення:
-скринінгове обстеження до і під час вагітності.
-лімфаденопатія під час вагітності, якщо імунітет до токсоплазми раніше не досліджувався.
-ВІЛ-інфекція.
-імунодефіцитні стани.
-лімфаденопатія неясною природи.
-гепато-спленомегалія неясною природи.
-лихоманка неясної природи.
-повторне дослідження при отриманні сумнівного результату під час первинного обстеження вагітної.
 
Антитіла IgG до капсидного антигену віруса Епштейн-Бар (VCA IgG) - можуть з'явитися рано (1-4 тижні після інфікування), досягають піку до 2-го місяця захворювання. На початку захворювання виявляються в 100% випадків. Титр знижується при одужанні, але виявляється протягом кількох років після перенесеної інфекції.
 
Наявність анти-VCA IgG свідчить про стан після інфекції та імунітет. Високий титр або значне збільшення титру анти-VCA IgG протягом хвороби свідчить на користь гострої первинної інфекції.
 
Покази до призначення:
-в комплексі з іншими серологічними тестами в діагностиці інфекційного мононуклеозу.
-оцінка стадії поточної інфекції.
-лабораторне підтвердження паст-інфекціі або латентної інфекції вірусом Епштейна-Барр.
 
Антитіла IgM до цитомегаловіруса (CMV IgM) - у відповідь на проникнення в організм цитомегаловірусу розвивається імунна перебудова організму. Інкубаційний період коливається від 15 днів до 3 місяців. При даній інфекції має місце нестерильний імунітет (тобто не спостерігається повної елімінації вірусу). Імунітет при цитомегаловірусної інфекції нестійкий, повільний. Можлива реінфекція екзогенним вірусом або реактивація латентної інфекції. Внаслідок тривалого персистування в організмі вірус діє на всі ланки імунної системи хворого. Захисна реакція організму проявляється, насамперед, у вигляді утворення специфічних антитіл класів IgM і IgG до ЦМВ. Специфічні антитіла відповідають за лізис внутрішньоклітинного вірусу, а також інгібують його внутрішньоклітинну реплікацію або розповсюдження від клітини до клітини.
 
Найбільше діагностичне значення має визначення IgM, як показника активності процесу, що може свідчити про гостре захворювання, реінфекцію, суперінфекцію або реактивацію. Поява анти-CMV IgM антитіл у раніше серонегативного пацієнта свідчить про первинну інфекцію. При ендогенній реактивації інфекції IgM-антитіла утворюються нерегулярно (зазвичай у досить низьких концентраціях) або можуть взагалі бути відсутніми. Виявлення імуноглобулінів класу G також дозволяє визначити первинну цитомегаловірусну інфекцію, проводити спостереження в динаміці за особами з клінічними проявами інфекції та допомагати при ретроспективній діагностиці. При важкій ЦМВІ, а також у вагітних та дітей раннього віку вироблення антитіл до ЦМВ сповільнене. Це проявляється виявленням специфічних антитіл у низькій концентрації або відсутністю позитивної динаміки антитіл.
 
Покази до призначення:
-підготовка до вагітності.
-ознаки внутрішньоутробної інфекції, фето-плацентарна недостатність.
-стан імуносупресії при ВІЛ-інфекції, неопластичних захворюваннях, прийомі цитостатичних препаратів і т. д.
-клінічна картина інфекційного мононуклеозу за відсутності інфекції, викликаної вірусом Епштейна-Барра.
-гепато-спленомегалія неясною природи.
-лихоманка неясної етіології.
-підвищення рівня печінкових трансаміназ, гамма-ГТ, ЛФ у відсутність маркерів вірусних гепатитів.
-атиповий перебіг пневмонії у дітей.
-невиношування вагітності (завмерла вагітність, звичні викидні).
-бульбашкові герпетиформні висипання.

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів