Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Спермограма

 Спермограма або аналіз сперми (еякулята) сьогодні є звичайнісінькою і дуже поширеною процедурою. У першу чергу спермограма показана тим чоловікам, у яких підозра на безплідність. Також на підставі даних спермограми можна судити про наявність різних урологічних і інфекційних захворювань, простатиту. Ідеальним, і рекомендованим Всесвітньою Організацією Охорони здоров'я, методом отримання сперми для проведення аналізу спермограми визнана мастурбація.

 
Спермограма, або аналіз сперми, недорога і досить проста, швидка процедура. Рекомендується здійснювати збір сперми в Клініці, тому що це дозволяє фахівцям в найкоротші терміни почати аналіз отриманого матеріалу. Якщо ж, з якихось причин, ця процедура відбувається вдома, то необхідно протягом години, дотримуючись теплового та світлового режиму, доставити сперму в лабораторію Клініки.
 
Як зазначалося вище, мастурбація - ідеальний шлях отримання сперми для спермограми. Чому не можна використовувати презерватив для збору сперми? Відповідь проста: мастило презерватива має згубний вплив на сперматозоїди, що сильно позначається на отриманих результатах спермограми. Також не рекомендується і такий метод як перерваний статевий акт. У цьому випадку в сперму може потрапити мікрофлора, або клітини вагінального походження, властиві організму статевого партнера.
 
Існують ще декілька умов для отримання достовірного результату спермограми:
1) Не можна вживати алкоголь, в т.ч. і пиво, протягом декількох днів перед здачею сперми на спермограмму.
2) Також не можна вживати і лікарські препарати.
3) Рекомендується статеве утримання протягом 3-5днів. Доведено, що більший термін утримання миє призвести до зниження рухливості та збільшення кількості аномальних сперматозоїдів, менший - до заниженим обсягом сперми і кількості сперматозоїдів.
 
Розшифровка спермограми (основні параметри):
 
1. Час розрідження еякулята.
Сперма, як правило, спочатку не є зовсім рідкою, тільки по закінченню деякого часу (через 10-60 хв.) еякулят стає рідким. Якщо розрідження затягується або взагалі не відбулося, то це може вказувати на порушення роботі передміхурової залози. Зв'язок між часом розрідження еякулята і чоловічим безпліддям не виявлена.
 
2. Обсяг сперми. В нормі обсяг сперми дорівнює приблизно 1чайній ложці (3-4 мл). Обсяг грає велику роль при заплідненні, адже насіннєва плазма активно пригнічує імунітет жінки (сперматозоїди, для імунної системи жінки - чужорідні). Якщо при зборі сперми було загублено понад 1/4 сперми необхідно повідомити про це фахівця (уролога).
 
3. Колір сперми (еякулята).
Колір сперми у більшості чоловіків білувато-сірого кольору, без будь-яких домішок.
 
4. Водневий показник (рН).
Водневий показник (рН) дуже часто виявляється дуже важливою підказкою щодо визначення порушень репродуктивної і статевої функцій. Маєзначний вплив на постановку діагнозу.
 
5. Кількість сперматозоїдів.
Норма спермограми - 60-120 млн/мл в 1 мл. У порівнянні з цим показником всі інші здаються дрібницями. При підрахунку сперматозоїдів використовуються різні мікроскопічні пристрої.
 
6. Рухливість сперматозоїдів.
У нормі спермограма покаже 60-70% активних, 10-15% слаборухомих, 20-25% нерухомих сперматозоїдів. Якщо в спермі нерухомих сперматозоїдів більше норми, то це вказує на запальне захворювання або на наявність безпліддя. Зниження рухливості сперматозоїдів часто спостерігається у людей, що працюють при високій температурі, наприклад,у кухарів, банщиків, працівників "гарячого цеху".
 
Спермограма - дуже інформативний вид аналізу. Результати спермограми просто незамінні при виявленні причин безпліддя, наявності різних захворювань. Саме тому здавати сперму на аналіз необхідно кожному чоловікові, навіть якщо його і нічого не турбує.
 
 

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів