Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Синехії

Синехії (від грец. Synecheia - безперервність , зв'язок) ( спайки ) , вроджені або придбані ( напр. , після запалення ) зрощення між сусідніми органами або поверхнями (напр. , синехії малих статевих губ , очеревини , плеври , перикарда ) . У маленьких дівчаток синехии представляються зрощенням малих статевих губ (можливо і великих з малими ) .

При утворенні синехий малі статеві губи зростаються над входом в сечовипускальний канал , утрудняючи сечовипускання , і заподіюючи дискомфорт малятку . Батьки часто не помічають або не надають належного значення , що в їхньої дитини щось не так і в підсумку , це захворювання нерідко виявляється лише під час профоглядів . На жаль , такі сумні випадки зустрічаються досить часто. І тому краще володіти інформацією , а при необхідності і ситуацією , ніж пускати все на самоплив.

Причини виникнення синехії

Надмірна інтимна гігієна

Проблема виникає в результаті того , що мама надмірно охайна, і підмиває дівчинку кілька разів на день , та ще й з милом. У дівчинки слизова оболонка вульви ( зовнішніх статевих органів) дуже тонка . При впливі мила , частому терті, носіння тісного одягу , вона легко травмується. А під час загоєння , відбувається зрощення малих статевих губ - виникають синехии . Але не думайте , що миття - ворог № 1 для дівчаток. У тих, хто не стежить за особистою гігієною дитини , зрощення статевих губ зустрічається не рідше.

Інфекція в сечових шляхах

У деяких дівчаток поява синехій - ознака наявності інфекції в сечових шляхах. Небезпечні бактерії потрапляють на ніжну слизову оболонку зовнішніх статевих органів , виникає запалення , що приводить до зрощення . Тому , щоб виключити цю ситуацію , необхідно здати загальний аналіз сечі і посів сечі на наявність там інфекції.

Інфекція статевих органів

Синехії можуть формуватися при тривалому перебігу запальних процесів у статевих органах - при вульвовагинитах . Хронічний вульвовагініт може виникнути у дівчинки із за статевих інфекцій. І не дивуйтеся . Вони передаються не тільки під час інтимних контактів. Безліч різновидів статевих інфекцій передаються побутовим шляхом. Нерідко джерелом захворювання служать батьки. Зараження може статися від мами під час пологів. Тоді дівчинка може стати джерелом хронічної інфекції. Може передатися від чужої мочалки , рушники , так як ці мікроби добре зберігаються у вологому середовищі. Саме тому білизна малюка слід прати окремо від дорослих речей і , по можливості , кип'ятити. Не завадить ще й пропрасувати його гарячою праскою.

Реальна загроза підхопити якусь із статевих інфекцій або грибок існує при купанні в природних водоймах.

Алергічні захворювання

Прояви алергічних реакцій найчастіше виражені на шкірі. Але не треба забувати , що разом з шкірою часто вражаються та слизові оболонки. Батьки , зайняті лікуванням шкірних проявів , можуть не звернути уваги на почервоніння вульви у дівчинки . Тому мамам і татам дівчаток з ексудативним діатезом , з алергічними проявами потрібно бути особливо уважними до стану слизової оболонки статевих шляхів дитини. Виключіть з раціону малятка алергени , щоб не спровокувати чергову реакцію і запалення. Ризик виникнення синехій тут дуже високий.

Ускладнена вагітність

Помічено , що синехии частіше розвиваються в тих ситуаціях , коли вагітність протікала з внутрішньоутробної інфекцією , з важким гестозом . Тому мамі , у якої під час вагітності були подібні проблеми , потрібно бути особливо уважною в цьому питанні і обов'язково відвідати дитячого гінеколога , як тільки малятку виповниться рік .

 

Симптоми синехії

 По-перше , якщо ви помітили у своєї крихітки якісь зміни в будові статевих органів або вам щось не ясно , не соромтеся і не думайте , що так і має бути. Зверніться за консультацією до дитячого гінеколога . Поповніть свій пробіл з анатомії , тим більше , якщо це стосується здоров'я вашого чада.

По-друге , якщо малятко відчуває труднощі при сечовипусканні : тужиться , відчуває дискомфорт , вередує , плаче , і це супроводжується практично при кожному акті , необхідно бити тривогу. Не списувати на те , що дитина відмовляється сідати на горщик через каприз . Можливо це сигнал.

У третьому , регулярно оглядайте статеві органи малятка - це повинно входити в комплекс гігієнічних заходів . При появі висипань , почервонінь , шелушений або виділень не думайте , що все пройде само по собі. Надія впоратися з проблемою домашніми методами найчастіше не справджується . Неправильне чи пізно почате лікування може призвести до ускладнень.

 Отже , при появі вищеперелічених скарг або питань , пов'язаних зі станом статевих органів дівчинки , негайно за роз'ясненням зверніться до гінеколога дітей і підлітків.

 

Чим небезпечні синехії

Синехії дійсно дуже небезпечні і несуть за собою великі проблеми. Перехід гострого процесу в хронічний - це ще не все. Вся справа в тому , що виниклі синехии можуть прогресувати. З ростом статевих органів , у дівчинки може неправильно сформуватися промежину і як підсумок - серйозне порушення дітородної функції . Це виявляється і невиношуванням вагітності , і частими погрозами переривання вагітності , і безпліддям .

Коли зрощення малих статевих губ виявляється вчасно , то лікувати його нескладно. Місцево для лікування синехій застосовується спеціальна мазь , і статеві губи поступово розходяться. У запущених випадках доводиться роз'єднувати їх хірургічним шляхом. У кожному разі , лікувати синехии потрібно .

 

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів