Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Кардіотокографія

 

  У чому полягає принцип кардіотокографії, що це за обстеження?

 Принцип проведення кардіотокографії полягає у синхронному (одночасному) записі на стрічку серцебиття плоду, його рухів та скорочення матки. Цей запис роблять протягом 20 – 30 хвилин. Для цього на живіт матері встановлюють датчики, а прилад реєструє усі дані у вигляді кривої, за якою оцінюють стан малюка. Ретельний аналіз отриманого запису дає змогу оцінити функціональний стан плоду та діагностувати , наприклад, внутрішньоутробну гіпоксію.

    Що таке гіпоксія плоду?

   Це патологічний стан, пов’язаний із недостатнім постачання кисню дитині під час вагітності. Ця патологія належить до найбільш розповсюджених серед перинатальних патологій і є однією із найчастіших причин перинатальних захворювань. Під терміном "перинатальний" мають на увазі період внутрішньоутробного розвитку починаючи від 28 тижня вагітності, період пологів та 7 діб після народження дитини.

Чим небезпечна гіпоксія для дитини?

Гіпоксія, або киснева недостатність, призводить до порушень функції організму, зміни обмінних процесів. У різні терміни вагітності гіпоксія має різні наслідки для плода. На ранніх термінах киснева недостатність призводить до появи аномалій розвитку, затримки розвитку ембріону. На пізніх термінах вагітності – до затримки росту плода, ураження центральної нервової системи, різко знижує адаптаційні можливості новонародженого.

Які фактори сприяють розвитку гіпоксії?

Потрібно зауважити, що гіпоксія плода є не самостійним захворюванням, а наслідком різних патологічних процесів у організмі матері, плода чи в плаценті.

По тривалості перебігу гіпоксія може бути гострою, тобто вона виникла раптово, та хронічною, тобто розвивалася протягом тривалого часу. Гостра гіпоксія плода частіше буває під час пологів, хронічна, як правило, виникає під час вагітності.

Факторів, що сприяють розвитку гіпоксії, дуже багато. Це, по – перше, захворювання матері, наприклад серцево – судинні, легеневі, анемія, інтоксикація, вроджені і набуті вади серця, шокові стани будь-якого походження та ін. По друге, порушення плодово – плацентарного кровоплину (пізній токсикоз, переношування вагітності, загроза передчасних пологів, патологія плаценти та пуповини). Гіпоксію викликають також захворювання плода: гемолітична хвороба, пов’язана із імунологічним конфліктом між мамою та дитиною, генетичні хвороби, вади серця, внутрішньоутробна інфекція, анемія, вроджені вади розвитку тощо.

Незначна гіпоксія переважно не впливає на здоров’я майбутньої дитини. Тяжка гіпоксія може супроводжуватися некрозами в різних органах, що призводить до невідворотних наслідків.

Чи може вагітна жінка самостійно запідозрити гіпоксію плоду?

Для цього потрібно уважно спостерігати за змінами рухливої активності плода. У початковій стадії відмічається неспокійна поведінка плода, рухи стають частішими та сильнішими. При тривалій або прогресуючій гіпоксії рухи плода послаблюються. Зменшення рухів до 3 на протязі 1 години є ознакою страждання плода та показом для проведення додаткових обстежень, в першу чергу кардіотокографії, яка є одним із найбільш точних та інформативних методів оцінки стану плоду. Дане обстеження є нешкідливим ні для матері, ні для дитини.

Коли потрібно робити кардіотокографію?

Дане обстеження необхідно проходити кожній вагітній жінці як мінімум 2 рази: в терміні 27 – 28 тижнів та перед пологами – в 35-36 тижнів. Оскільки проведення кардіотокографії є дуже важливим для профілактики, діагностики та вчасного лікування внутрішньоутробної гіпоксії плода. Крім цього вагітній жінці слід пам’ятати, що гіпоксія, яка почалася, вимагає термінового лікування.  

 

 

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів