Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Імунологічні дослідження

Сироватковий імуноглобулін М - клас імуноглобулінів, переважно забезпечує первинну імунну відповідь. IgM - еволюційно найбільш древній клас антитіл. Вони синтезується плазматичними клітинами, складають 5-10% від загальної кількості імуноглобулінів у сироватці крові. Період їх напіврозпаду в крові становить близько 5 діб. Первинну імунну відповідь пов'язаний переважно з ІgM-антитілами (на відміну від вторинного, в якому беруть участь переважно антитіла класу IgG). IgM найбільш ефективно зв'язуються з комплементом , викликають аглютинацію бактерій, нейтралізацію вірусів. Значне підвищення концентрації IgM в крові спостерігається при ряді інфекцій, як у дорослих, так і у новонароджених. Вони грають важливу роль в активації фагоцитозу та елімінації збудника з кровоносного русла. IgM виробляються вже у плода і беруть участь в протиінфекційному захисті. У період внутрішньоутробного розвитку IgM матері не проникають через плаценту в кров дитини через високу молекулярну вагу. Підвищений вміст IgM у пуповинній крові - діагностичний критерій внутрішньоутробної інфекції плода.

 
До класу IgM імуноглобулінів відносяться також ізогемагглютініни (групові антитіла), ревматоїдний фактор (на ранніх стадіях захворювання), холодові аглютиніни.
 
Показання до призначення аналізу:
- зворотні, хронічні або важкі інфекції (з метою оцінки ступеня імунодефіциту).
- підозра на пренатальні інфекції (дослідження крові з пуповини).
- ревматоїдний артрит і аутоімунні захворювання.
- пухлинні захворювання.
- хронічний гепатит, цироз печінки.
- макроглобулінемія Вальденстрема (контроль лікування).
 
Сироватковий імуноглобулін А - беруть участь у забезпеченні місцевого імунітету. Сироватковий IgA є фракцією гамма-глобулінів і складає 10-15% від загальної кількості всіх розчинних імуноглобулінів. IgA виявляються переважно в шлунково-кишковому тракті і секретах (бронхіальному, цервікальному і т.д.). Основна кількість IgA (секреторний IgA) знаходиться не в сироватці, а на поверхні слизових оболонок, міститься в молоці, молозиві, слині, в слізному, бронхіальному і шлунково-кишковому секреті, жовчі, сечі. Період напіввиведення антитіл цього класу з крові становить 4-5 доби.
 
Основною функцією сироваткового IgA є забезпечення місцевого імунітету, захист дихальних, сечостатевих шляхів і шлунково-кишкового тракту від інфекцій. Секреторні антитіла мають виражену антиадсорбційну дію: вони перешкоджають прикріпленню бактерій до поверхні епітеліальних клітин, запобігають адгезію, без якої бактеріальне пошкодження клітини стає неможливим. Разом з неспецифічними факторами імунітету вони забезпечують захист слизових оболонок від мікроорганізмів і вірусів. Дефіцит IgA (вроджений або набутий) може призводити до виникнення повторних інфекцій, аутоімунних порушень, алергії.
 
IgA не проходить через плацентарний бар'єр, рівень його у новонароджених близько 1% від концентрації у дорослих, до першого року життя цей показник становить всього 20% від рівня дорослих. У перші дні життя секреторні IgA в організм дитини надходять з молозивом матері, захищаючи дихальні шляхи і шлунково-кишковий тракт дитини. Вік 3 місяці багатьма авторами визначається як критичний період; цей період особливо важливий для діагностики вродженої або транзиторної недостатності місцевого імунітету. Рівня IgA, характерного для дорослої людини, дитина досягає приблизно до 5-річного віку.
 
Показання до призначення аналізу:
- рецидивуючі бактеріальні респіраторні інфекції (синусити, пневмонії), а також отити та менінгіти, бронхіальна астма.
- хронічна діарея, синдром мальабсорбції.
- анафілактичні післятранфузійні реакції.
- синдром Луї-Бара (атаксія - телеангіектазії).
- пухлинні захворювання лімфоїдної системи (мієлома, лейкоз, лімфоми, ретікулосаркоми).
- дифузні захворювання сполучної тканини (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, дерматоміозит).
- хронічний гепатит, цироз печінки.
 
Сироватковий імуноглобулін G - кількісно переважний клас сироваткових іммуногпобулінов, основні антитіла, що забезпечують вторинну імунну відповідь.Становлять близько 75-80% всіх імуноглобулінів сироватки крові і 10-20% загального білка сироватки крові. Синтезуються зрілими В-лімфоцитами (плазматичними клітинами). Період напіврозпаду становить близько 23-25 діб.
 
Близько половини загальної кількості IgG знаходиться в судинному руслі. Приблизно 1/4 частина сироваткових IgG щоденно дифундує через капіляри в интерстиций і приблизно стільки ж надходить назад в кровотік з лімфатичних судин. Антитіла класу IgG грають головну роль в забезпеченні тривалого гуморального імунітету при інфекційних захворюваннях. Це основні антитіла вторинної імунної відповіді на більшість антигенів у людини. Синтез IgG та їх концентрація в сироватці крові зростають при хронічних або зворотніх інфекціях та аутоімунних захворюваннях. IgG беруть участь у нейтралізації бактеріальних токсинів, вони здатні зв'язувати комплемент, можуть діяти як опсонінов, беруть участь в стимуляції фагоцитозу і в антителозависимой клітинної опосередкованої цитотоксичності. Дефіцит IgG послаблює опірність до інфекцій.
 
Імуноглобуліни класу G мають відносно невелику молекулярну вагу (близько 150 кДа) і тому можуть (єдині з усіх імуноглобулінів) проникати через плаценту від матері до плоду. Таким чином, забезпечується пасивний імунітет новонародженої дитини до деяких інфекційних захворювань. У крові у плода та новонародженого у містяться тільки материнські IgG.
 
Показання до призначення аналізу:
- рецидивуючі бактеріальні респіраторні інфекції (синусити, пневмонії), а також отити та менінгіти, сепсис.
- інфекційні захворювання.
- хронічні вірусний гепатит і аутоімунний гепатит.
- цироз печінки.
- дифузні захворювання сполучної тканини (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, дерматоміозит).
- мієломна хвороба.
- ВІЛ-інфекція, СНІД.
- онкопатологія.
- контроль замісної терапії імунодефіцитів імуноглобулінами.
 
Загальний імуноглобулін Е - клас імуноглобулінів, що виявляється в нормі в незначних кількостях у сироватці крові і секретах. IgЕ бере участь в алергічних реакціях I (негайного) типу-для негайного типу період між моментом контакту з алергеном і появою перших ознак алергічної реакції триває від чверті години до декількох годин. Крім цього IgE бере участь у захисному протигельмінтному імунітеті (імунітет, який забезпечується печінкою, забезпечує захист від глистової інвазії), що зумовлено існуванням перехресного зв'язування між IgE і антигеном гельмінтів. Вони практично не мають протипоказань і рекомендуються при будь-якій формі алергії. Для діагностики алергії по аналізах крові важливо визначити наявність специфічних антитіл, що вступають в реакції з алергенами. Якщо кров (сироватка крові) пацієнта дає реакцію з конкретним алергеном, значить в ній містяться специфічні IgE-антитіла, відповідальні за розвиток алергічних реакцій. Це підтверджує наявність алергії.
 
Показання до призначення аналізу:
-алергічні захворювання: бронхіальна астма, полінози (захворювання, що виникають в результаті алергії на пилок рослин. До їх числа належать: сінна лихоманка, кон'юнктивіт, риніт та інші. , -атопічний дерматит (хронічне рецидивуюче запальне захворювання шкіри, що виявляється інтенсивним сверблячкою), екзема, харчова і лікарська алергія;
-гельмінтози (захворювання, що викликаються паразитичними черв'яками-гельмінтами);
-оцінка ризику розвитку алергічних захворювань у дітей, чиї родичі мають аллергопатологію.

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів