Медичний центр ПРОСТІР. Клініка Юрія Тітовця

повернутися до головної сторінки
написати листа

укр
рус
eng
deutsch

Життя полягає в любові.
Вона починається з любові до матері, продовжується любов'ю до жінки, дітей, справи…
і закінчується в любові до самого життя, з якого шкода відходити.
Але тільки в коханні до жінки народжуються красиві діти,
творяться великі справи і не зникає бажання жити.
Е. Севрус

КОНТАКТИ

Ми працюємо для Вас

щодня: з 8.00 до 19.00
субота: з 8.30 до 14.00
неділя - вихідний

телефони:

(032) 242-15-90
(032) 225-54-84
(032) 225-54-80

адреса:

м. Львів
проспект Свободи, 33


Діагностика гепатитів

Сумарні антитіла до HCV (aHCV) - показник, що характеризує наявність антитіл (незалежно від класу М і G) до вірусу гепатиту C. Антитіла класу М починають вироблятися через 4 - 6 тижнів після інфікування, їх концентрація швидко досягає максимуму. Після 5 - 6 місяців рівень IgM падає і підвищується знову під час наступної реактивації інфекції. Антитіла класу G з'являються з 11 - 12 тижні після інфікування, досягають піку концентрації до 5 - 6 місяців і зберігаються в крові на більш-менш постійному рівні протягом усього періоду хвороби і реконвалесценції. Таким чином, сумарний рівень антитіл (total) визначається з 4 - 5 тижнів після інфікування і далі.

 
Покази до призначення:
-підвищення рівня АлАТ і АсАТ.
-підготовка до оперативного втручання.
-парентеральні маніпуляції.
-підготовка до вагітності.
-клінічні ознаки вірусного гепатиту.
-незахищені статеві контакти, часта зміна статевих партнерів.
-внутрішньовенна наркоманія.
-холестаз.
 
HbeAg - маркер активної реплікації вірусу гепатиту B (HBV) і високої інфекційності крові.
HBеAg (антиген інфекційності) являє собою серцевинний білок, кодується тим же геном, що і НBсore Ag. Виявляється в крові у період вірусемії, паралельно з HBsAg, починаючи з кінця інкубаційного періоду. У цьому періоді з високою ймовірністю методом ПЛР виявляється HBV-DNA (ДНК ВГВ). Вірогідність зараження здорової людини при попаданні HBеAg "+" крові в десятки разів вище, ніж у тому випадку, якщо сероконверсія наступила, HBeAg зник і замінився anti-HBe. У крові циркулює недовго, менше, ніж HBsAg, зникає до кінця жовтяничного періоду (приблизно до 9 тижня з початку хвороби). Циркуляція антигену інфекційності протягом 2 місяців і більше є ознакою хронізації гепатиту В. Таким чином, цей показник може служити маркером контагіозності хронічних НВsAg - носіїв. При хронічному ВГВ з високою реплікативною активністю можливе виявлення його протягом декількох років.
Цей антиген циркулює тільки в присутності HBsAg, тому доцільно обстежувати саме HBsAg-позитивні сироватки.
 
Покази до призначення:
-HBsAg позитивні сироватки при гострому та хронічному гепатиті В.
 
Антитіла IgM до HbcAg (aHBcM) - Серологічний маркер гострого процесу. Антитіла до HBсore антигену класу М починають вироблятися в період першої появи клінічних симптомів гепатиту В і зберігаються до періоду одужання.
 
Покази до призначення:
-диференціальний діагноз гострого гепатиту В і реактивації хронічного гепатиту В.
-спостереження за перебігом хронічного гепатиту В.
 
HBsAg австралійський антиген - поверхневий антиген вірусу гепатиту В, основний маркер гострого та хронічного гепатиту В - являє собою білкову молекулу (ліпопротеїн), відповідальну за адсорбцію вірусу на поверхні гепатоцитів (клітин печінки). Після вбудовування вірусу в геном печінкових клітин вони починають продукувати вірусну ДНК і білки, і нові молекули HBsAg надходять в кров.
 
У більшості випадків HBsAg виявляється вже в інкубаційному періоді і при гострому перебігу гепатиту виявляється в крові протягом 5 - 6 місяців. Виявлення поверхневого антигену вірусу гепатиту В в крові довше 6 місяців після початку хвороби свідчить про можливу хронізації процесу. Можливо довічне носійство HbsAg.
 
Покази до призначення:
-підвищення рівня АлАТ і АсАТ.
-клінічні ознаки гострого або хронічного вірусного гепатиту, хронічні захворювання печінки і жевчевивідних шляхів.
-обстеження в осередках захворювання в сім'ї, в колективі.
-підготовка до вакцинації.
-обстеження хронічних хворих, що піддаються частим парентеральним маніпуляціям.
-підготовка до госпіталізації, оперативному втручанню.
-вагітні та при підготовці до вагітності.
-профілактичне обстеження донорів, осіб з груп ризику (медпрацівники, діти від матерів-носіїв HBsAg).
-незахищені статеві контакти, часта зміна статевих партнерів.
-внутрішньовенна наркоманія.
 
Сумарні антитіла до HbeAg (aHBe) - Свідоцтво перенесеного гострого гепатиту В, показник ремісії. Визначає присутність антитіл до HbеAg.
 
Синтез антитіл до HBeAg в організмі починається після елімінації антигену інфекційності, вони свідчать про припинення реплікації (розмноження) вірусу в організмі. До кінця 9-го тижня ці антитіла можна виявити у 90% хворих. У період одужання ці антитіла можуть зникати. Проте виявлення анти-HBe не завжди є показником відсутності інфекційності даної конкретної сироватки. Іноді можлива поява мутантної, дефектної HBeAg-негативної форми вірусу, тобто вірус даний антиген синтезувати не здатний. Але при цьому хоча в крові виявляються анти-HBe, висока реплікативна активність вірусу зберігається.
 
Покази до призначення:
-спостереження за перебігом хронічного гепатиту В, контроль ефективності противірусної терапії.
-спостереження за перебігом гострого гепатиту В, контроль ефективності противірусної терапії.
 
Сумарні антитіла до HbcAg (HbcT) - Визначає присутність антитіл до HB-core Ag, незалежно від класу M чи G.
 
Антитіла до HB-core антигену з'являються при гострому гепатиті В в крові незабаром після появи HBsAg, персистують після зникнення HBs-антигену перед появою анти-HBs-антитіл і зберігаються тривалий час після одужання (при HBV-інфекції вони самі «довгоживучі» і можуть виявлятися довічно). За відсутності інформації про інші маркери гепатиту В, наявність анти-HBcore дозволяє припустити, що людина може бути активно інфікована або перенесла гепатит В в минулому і має імунітет. Анти-HBcore-антитіла можуть бути єдиним серологічним маркером перенесеного гепатиту В і потенційно інфікованої крові.
 
Визначення сумарних (anti-НBcore-total) антитіл застосовують з метою діагностики поточного або перенесеного в минулому гепатиту В. Присутність загальних анти-HBcore-антитіл не дає можливості диференціювати гостру, хронічну або перенесену в минулому інфекцію.
 
Покази до призначення:
-спостереження за перебігом гострого гепатиту В.
-спостереження за перебігом хронічного гепатиту В.
-клінічна картина вірусного гепатиту у відсутність маркерів інших вірусних гепатитів, а також HBs-Ag і anti-HBs.
-виявлення перенесеної в минулому інфекції.
 
Сумарні антитіла до HBsAg (aHBs) - показник наявності захисного імунітету проти вірусу гепатиту В. Anti-HBs-антитіла з'являються у фазі одужання після гострого гепатиту В, зазвичай через 3 - 4 місяці після елімінації HBsAg (так звана фаза «вікна»). Тривалість фази вікна може варіювати від 1 місяця до 1 року, залежно від стану імунної системи хворого. У цей період «вікна» важливо обстежити пацієнта на anti-HBc IgM.
 
Anti-HBs-антитіла особливо важливі в забезпеченні імунного захисту проти даного вірусу, тому кількісне визначення анти-HBs-антитіл зазвичай використовують у контролі ефективності імунітету при вакцинації проти гепатиту В. Згодом, титр антитіл знижується аж до невиявлення. Іноді можлива довічна циркуляція anti-HBs-антитіл. Поява анти-HBs на тлі клінічного поліпшення у хворого гепатитом В і зникнення HBsAg є гарним прогностичним ознакою і показником одужання.
 
При хронічному перебігу гепатиту В можливо паралельне визначення поверхневого антигену і антитіл до нього. Виявлення анти-HBs в гострій фазі гепатиту В паралельно з HBsAg свідчить про несприятливий прогноз захворювання.
 
Покази до призначення:
-підготовка до вакцинації.
-підтвердження ефективності вакцинації.
-виявлення HBs-антигену.
-клінічна картина вірусного гепатиту, у відсутність маркерів інших вірусних гепатитів та HBs-антигену.
 
Антитіла IgM до HAV (aHAVM) - Антитіла класу IgМ практично завжди виявляються вже на початку прояву клінічних симптомів, досягають піку концентрації протягом місяця, персистують в крові 3 - 6 місяців і знижуються до невизначуваного рівня протягом року. Тест застосовують з метою діагностики гострої або недавньої (зазвичай мала місце за 6 - 9 місяців) інфекції вірусним гепатитом А.
 
Покази до призначення:
-хлінічні ознаки вірусного гепатиту.
-холестаз.
-підвищення рівня АлАТ і АсАТ.
-контакт з хворим на вірусний гепатит А.
-обстеження контактних і виявлення хворих гепатитом А в осередках (дитячому колективі).

Головна | Про Клініку | Репродуктологія | Запитання-відповіді | Наш колектив | Контакти | Відгуки Клієнтів